طراحی روف گاردن در تبریز

طراحی روف گاردن در تبریز

درباره طراحی روف گاردن در تبریز

امروزه از مهم ترین قسمت های زیباسازی مناطق مسکونی و به خصوص نمای ساختمانها طراحی روف گاردن می باشد. روف گاردن به حیاط شبیه می باشد. تنها با این تفاوت که برای ارتفاع بالایی قرار در نظر گرفته می شود. روف گاردن در ساختمان ها و بام خانه ها می تواند به کاهش آلودگی، کم شدن هزینه های گرمایشی در ساختمان گردد. معادل فارسی کلمه روف گاردن، بام سبز یا باغ بام می باشد. در اجرا و طراحی روف گاردن در تبریز از گیاهانی که مقاوم در برابر کم آبی، یخ زدگی و عوامل اقلیمی و آب و هوایی هستند، استفاده می گردد. امروزه خوشبختانه روف گاردن جایگاه خود را در میان مردم به دست آورده است و استودیو معماری11 می تواند به منظور طراحی روف گاردن رویایی شما در شهر تبریز و دیگر مناطق و همچنین اجرای آن در کنارتان باشد.

جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید:  ۰۹۱۲۹۵۲۷۵۹۶

روف گاردن

بام سبز یا روف گاردن، تمام یا قسمتی از فضای بام می باشد که توسط گیاهان پوشیده شده و فضای سبز و پویایی به وجود می آورد. امروزه طراحی بام سبز در ساختمان ها، با سرعت چشم گیری رو به رشد می باشد. روند عمودی شدن شهر ها و صنعتی شدن آنها باعث می شود که دسترسی به فضاهای باز و محیط های طبیعی برای انسان دشوار شود. به همین دلیل، امروزه فضا های حداقلی در محل زندگی انسان مانند حیاط، بام یا تراس، محبوبیت بسیاری به دست آورده است. در طی سال های گذشته، طراحی فضا هایی همچون بام سبز یا تراس گاردن توسط مهندسین، مشاوران و سازندگان ساختمان به طور گسترده مورد توجه قرار گرفته است. این فضا ها مساحت قابل ملاحظه ای را به ساختمان اضافه نموده است و محیط جدیدی را برای ساکنان فراهم می کنند. در طراحی روف گاردن، همچنین از انواع آبنما، آلاچیق، پرگولا، فلاورباکس، مبلمان، نیمکت و باربیکیو هم استفاده می شود.

طراحی روف گاردن در تبریز

طراحی روف گاردن در تبریز

به وجود آوردن فضا های سرسبز در شهر های بزرگی چون تبریز که به حیاط یا فضای کافی مجهز نمی باشند، موضوع دشواری به نظر می رسد. با این حال، این محدودیت نمی تواند نیاز به فضا های سبز را کم تر کند. طراحی روف گاردن در تبریز و محیط های مشابه آن، راه حلی جایگزین برای بر طرف نمودن این مشکل به شمار می رود. بنابراین، فضای بالای ساختمان که در غیر قابل استفاده به نظر می رسید، می تواند با تبدیل شدن به بام سبزی زیبا، دنج و سرسبز، به مکانی برای دورهمی های خانوادگی تبدیل شود. اگر تصمیم دارید بام خود را به یک باغ بام زیبا تبدیل کنید، ما در این زمینه آماده ارائه کمک به شما هستیم. مطالب زیر می توانند در تصمیم گیری و طراحی کلی بام سبز به شما کمک کنند.

مزایای طراحی روف گاردن در تبریز

از نقطه های قوت و مهم داشتن روف گاردن  و طراحی روف گاردن در تبریز و دیگر شهر ها می تواند به بازدهی اکولوژیک و افزایش راندمان انرژی، داشتن محیط زیست پایدار، زیبا سازی نواحی مختلف شهری، مراقبت از فاضلاب، متعادل نمودن دمای ساختمان، تصفیه هوا و … اشاره نمود.

طراحی روف گاردن در تبریز و اجرای آن در مقیاس های بزرگ بر آب و هوا و محیط زیست اثر بسیار مطلوبی خواهد داشت. حتی بر اساس تحقیقات انجام گرفته در کشور آمریکا، وجود روف گاردن سبب کاهش دمای ساختمان در فصل تابستان می گردد. دلیل این ادعا این است که چون نور جذب شده توسط گیاهان به فرایند فتوسنتز صرف می گردد، نور کمی به مصالح و قیری کف ساختمان خواهد رسید.

دیگر مزایای مهم اجرا و طراحی روف گاردن تبریز

 1. تأمین فضایی مناسب و مطبوع برای کاربران ساختمان
 2. ایجاد محیطی سبز و دلنشین برای ساکنین و همچنین افزایش سطح کیفی زندگی کاربران ساختمان
 3. کم شدن میزان گرمای محیط داخلی ساختمان با افزودن عایق های حرارتی و همچنین سرمایش بنا از طریق سرمایش تبخیری
 4. تاثیر در تغییرات آب و هوایی شهری
 5. فیلتر طبیعی جهت تصفیه هوا و کاهش CO2 و دیگر آلاینده های زیست محیطی
 6. کنترل و کاهش آلودگی های صوتی حاصل از سر و صدای داخل و خارج ساختمان
 7. بهبود کیفی مناظر اطراف ساختمان با بوجود آوردن فضای سبز و دلنشین
 8. طولانی تر شدن عمر غشای بام با محافظت بنا در برابر صدمات آب و هوایی
 9. کاهش هزینه نگهداری از سقف و بالا رفتن ارزش ملک
 10. کشت و تولید غذا
 11. فواید زیبایی شناسانه در محیط اطراف
 12. حفاظت از فاضلاب
 13. جذب آلودگی های معلق در هوا و جذب کربن توسط گیاهان کاشته شده بر روی روف گاردن
 14. جایگزینی زیبا و جذاب بجای بام های سنتی که نشانه هایی از نبوغ و تفکر رو به رشد در خصوص کیفیت زندگی شهری
 15. افزایش طول عمر بام
جهت مشاهده پروژه های انجام شده در استودیو معماری 11 کلیک کنید.

جهت مشاهده پروژه های انجام شده در استودیو معماری 11 کلیک کنید.

قیمت طراحی روف گاردن در تبریز

هزینه اجرای و طراحی روف گاردن در تبریز به موارد مختلفی مانند هزینه فضای سبز، مبلمان، هزینه های اجرا و طراحی، کف سازی و … ارتباط مستقیمی دارد. جهت محاسبه هزینه ساخت و طراحی روف گاردن در تبریز هم باید به دستمزد معماران و اجرا کننده ها و مهارت و تجربه آن ها توجه کنید. به علاوه قیمت اجرا و طراحی روف گاردن در تبریز به مراحل ساخت روف گاردن و ظرافت ها و پیچیدگی های کار و دستمزد مجری روف گاردن هم بستگی دارد.

استودیو معماری11، طراح روف گاردن در تبریز

معماران مجرب استودیو معماری 11 در بخش‌ هایی چون معماری، معماری‌ داخلی، طراحی مبلمان، نما و لنداسکیپ و طراحی روف گاردن فعالیت دارد و تخصص و عمده فعالیت مجموعه ما در بخش معماری و دکوراسیون داخلی می‌باشد. حوزه‌ی فعالیت این مجموعه در تهران ،ترکیه ، تبریز و دیگر مناطق می باشد.

شما عزیزان می توانید با ما تماس بگیرید تا روف گاردن و فضا هایی که در ذهن دارید را ما برای شما طراحی و اجرا کنیم. با ما تماس بگیرید:

جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید:  ۰۹۱۲۹۵۲۷۵۹۶

برچسب ها: بدون برچسب

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *