بازسازی خانه

بازسازی خانه

بازسازی خانه

بازسازی منزل، بازسازی خانه و تعمیرات منزل قدیمی اقداماتی است که بستگی به تمایلات افراد ساکن در آن منزل دارد. برای شروع باز سازی خانه، می‌ توانید از کجا آغاز کنید؟ انتخاب بخش‌ هایی که نیاز به بازسازی دارند، کاملاً وابسته به شما و مشکلاتی است که در ساختمان وجود دارد. به عنوان مثال، اگر آشپزخانه با مشکلاتی مواجه شده است یا شما می‌ خواهید طراحی و دیزاین آن را تغییر دهید، می‌ توانید بازسازی آشپزخانه را در نظر بگیرید.

در ادامه این مقاله از سایت استودیو معماری 11، با جزئیاتی درباره بازسازی خانه آشنا خواهید شد تا با داشتن آگاهی از تمام مراحل بازسازی خانه، بتوانید برنامه‌ریزی و بودجه‌ بندی دقیقی داشته باشید. به طور کلی، افرادی که می‌ خواهند خانه‌ های قدیمی خود را بازسازی کنند، باید با توجه به قوانین و مقررات بازسازی منزل، اقداماتی صحیح و مبتنی بر اصول را انجام دهند. مناسب است که در صورتی که خانه قدیمی و فرسوده است، بازسازی آن را در نظر بگیرید تا به یک نمای زیبا و جذاب دست یابید.

جهت دریافت مشاوره تماس بگیرید: ۰۹۱۲۹۵۲۷۵۹۶

بازسازی خانه یا خرید منزل نو؟

شاید برای بسیاری از افراد سوال پیش بیاید که بین بازسازی منزل و خرید یک منزل جدید کدام را انتخاب کنیم. توصیه ما به شما این است که با داشتن ایده‌ ای درباره بازسازی خانه، منزل خود را به صورت مقرون به صرفه، شیک و جدید نمایید. اما شرط این موضوع این است که با مشاوره یک متخصص در زمینه بازسازی خانه همکاری کنید و تغییرات مناسب و صحیحی را در داخل منزل اعمال کنید. با دیدن نمونه کار های بازسازی منزل، می‌ توانید ایده‌ هایی برای تغییرات در منزل خود به دست آورید و بازسازی خانه را در همان محل انجام دهید. بازسازی یک منزل کوچک یا یک منزل با متراژ ۶۰ متری کار دشواری نیست. کافی است شما با تفکری اندک و با توجه به سلیقه خود، منزل خود را بازسازی کرده و محیط مورد نظر خود را به یک فضای کاربردی‌ تر تبدیل کنید. بازسازی یک خانه با متراژ ۶۰ متری به راحتی قابل انجام است زیرا فضا کوچک است.

بازسازی خانه

از چه کار هایی در بازسازی منزل اجتناب کنیم؟

اما چه کار هایی در بازسازی خانه ممکن است باعث پشیمانی شوند؟ عدم برآورد صحیح هزینه‌ ها، فدا کردن کیفیت به دلیل کاهش هزینه، تخمین نادرست هزینه و عدم هماهنگی با خرید مواد اولیه، عدم هماهنگی میان تیم‌ ها و عدم دریافت کمک از معماران با تجربه و ماهر، عدم الهام گرفتن از نمونه کار های بازسازی خانه، استفاده از سبک نامناسب و … از مواردی هستند که در صورت وقوع، می‌ توانند باعث پشیمانی از بازسازی منزل شوند.

مراحل شروع تا پایان بازسازی منزل شما

مرحله اول در بازسازی پیدا کردن یک گروه کاربلد می باشد. ‌مرحله بعدی بستن قرارداد بازسازی منزل با این تیم می باشد. بعد از انتخاب پیمانکار، برآورد هزینه ها مرحله بعدی می باشد. طراحی و پردازش ایده، گرفتن مجوز های لازم، برنامه ریزی کار بازسازی خانه، تخریب، آغاز بازسازی، بررسی و نظارت بر رعایت استانداردها، تایید بازسازی جزو مراحل بازسازی ساختمان و منزل می باشند. اگر فردی بخواهد بازسازی خانه خود را انجام دهد باید این مراحل را به ترتیب و قدم به قدم انجام دهد تا بتواند نتیجه دلخواه خود را به دست آورد و بازسازی منزل کوچک را به سرعت انجام دهند.

کدام بخش های منزل قابل بازسازی است؟

بخش‌ های مختلفی از یک منزل قابل بازسازی هستند. برای آغاز بازسازی خانه، ابتدا باید تشخیص دهید کدام بخش‌ های ساختمان نیازمند تعمیر و مرمت هستند. همچنین، بررسی کلی از حدود فرسودگی‌ ها در ساختمان انجام شود. در فرآیند بازسازی خانه، برنامه‌ ریزی قبلی باید انجام شود و بر اساس اولویت‌ بندی‌های تعیین شده، پروژه به ترتیب اجرا شود. این کار به منظور تنظیم زمانبندی مناسب برای تحویل پروژه و جلو گیری از هزینه‌ های اضافی انجام می‌ شود. سپس می توانید بخش‌ های مختلف ساختمان را بر اساس اولویت‌ بندی مشخص شده بازسازی کنید. به عنوان مثال، این پروژه را می‌ توان به دو مرحله سفت‌ کاری و نازک‌ کاری تقسیم کرد. در مرحله سفت‌ کاری، که شامل پی کنی، فونداسیون، کرسی چینی و ساخت سقف است، انجام می‌ شود. در مرحله نازک‌ کاری، که شامل تاسیسات، نصب درب و پنجره و تغییرات داخلی مانند طراحی نور پردازی و غیره است، به پایان می‌ رسد.

در این مرحله بخش های زیر دستخوش تغییرات بازسازی قرار می گیرد:

بازسازی آشپزخانه در بازسازی خانه

بازسازی قلب خانه یکی از مهمترین بخش های بازسازی به شمار می آید. این بازسازی می تواند شامل استفاده از سقف کاذب آشپزخانه، تعویض کابینت ها، استفاده از متریال جدید برای دیوارها، استفاده از طراحی رنگ آمیزی و… باشد. حتی می توانید بازسازی این بخش را به تغییر لوازم آن و نحوه چیدمان آشپزخانه محدود کرد. آشپزخانه باید در پروژه بازسازی به تناسب دیگر بخش های ساختمان دستخوش تغییرات شود. زمانی که برای بازسازی آشپزخانه اقدام می کنید موارد زیر را لحاظ کنید:

  • در نظر گرفتن سیستم تهویه مناسب
  • در دسترس بودن تمامی لوازم
  • ارتفاع مناسب سینک و گاز
  • در دسترس بودن کابینت های زمینی
  • کافی بودن نور آشپزخانه
  • رعایت قانون سه نقطه برای قرارگیری یخچال، سینک و گاز

بازسازی سالن پذیرایی

یکی از بخش‌ های اصلی ساختمان که بیشترین زمان حضور ساکنان در خانه را به خود اختصاص می‌ دهد، پذیرایی و نشیمن است. در فرآیند بازسازی خانه، طراحی زیبا و مناسب این بخش می‌ تواند تأثیر بسزایی بر سایر بخش‌ های ساختمان داشته باشد. شما می‌ توانید با استفاده از سقف کاذب و انواع طراحی‌ های نورپردازی، تنوع و زیبایی را در پذیرایی ایجاد کنید. سپس به دیوار ها و کف پذیرایی بپردازید و متریال مناسب را انتخاب کنید. در نهایت، برای چیدمان وسایل، سبک کلی معماری ساختمان را رعایت کنید. اگر سبک بازسازی خانه به سمت مدرن روی می‌ آورد، طبیعتاً چیدمان داخلی نیز باید با این معماری هماهنگ باشد.

بازسازی اتاق خواب

یکی از بخش‌ های مهم دیگر که در پروژه بازسازی خانه باید مورد توجه قرار گیرد، اتاق‌ ها هستند. در فرآیند بازسازی منزل، می‌ توانید در اتاق‌ ها تغییراتی ایجاد کنید که شامل ساخت سقف کاذب، طراحی نورپردازی، تغییر کفپوش و دیوار ها و حتی چیدمان لوازم می‌ شود. این اقدامات می‌ توانند بهبود و زیبایی فضای داخلی اتاق‌ها را به همراه داشته باشند. برای مثال، با ایجاد سقف کاذب مناسب و طراحی نورپردازی مناسب، می‌ توانید جلوه‌ ای منحصر به فرد به اتاق خواب ببخشید. همچنین، با تغییر کفپوش و دیوار ها و هماهنگی چیدمان لوازم، می‌ توانید فضای داخلی اتاق را به شکلی جدید و زیبا تحول دهید.

بازسازی خانه

بازسازی سرویس بهداشتی

در فرآیند بازسازی سرویس بهداشتی، اقداماتی نظیر سقف کاذب سرویس بهداشتی، استفاده از دیوار پوش مناسب، تعویض شیرآلات و استفاده از نور پردازی مناسب باید به طور ویژه مورد توجه قرار گیرند.

بازسازی حمام

در میان تمامی کار هایی که برای بازسازی خانه در نظر گرفته شده است، بازسازی حمام نباید به فراموشی سپرده شود. حمام یکی از فضا های شخصی است که افراد در آن به آرامش و راحتی نیاز دارند. شروع بازسازی حمام می‌ تواند شامل استفاده از سقف کاذب حمام، تعویض شیرآلات و حتی دیوار پوش باشد. همچنین، استفاده از نور پردازی مناسب می‌ تواند این فضا را امن و دلپذیر کند.

بازسازی خانه با استودیو معماری 11

گروه معماری استودیو 11 افتخار دارد در کنار عزیزانی باشد که به فکر زیبا سازی فضای اطراف خود و بازسازی خانه، بازسازی محیط کار و خلق محیطی دلچسب برای خود و خانواده و کارمندان می باشند. این مجموعه سال ها در شهر های استان آذربایجان شرقی، غربی، تهران و همچنین کشور ترکیه در حال فعالیت و همکاری می باشند.

جهت دریافت مشاوره تماس بگیرید: ۰۹۱۲۹۵۲۷۵۹۶

برچسب ها: بدون برچسب

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *