معماری داخلی در تبریز

معماری داخلی در تبریز

خدمات معماری داخلی در تبریز

معماری داخلی در تبریز در گروه آن دسته از خدمت هایی است که همیشه در صنعت ساختمانها و در زندگی روزانه هر شخصی قرار دارد. امروزه برای همه اهمیت معماری داخلی آشکار است و معمولا افراد در شهر تبریز و سایر مناطق کشورمان برای داشتن فضای مناسب با روحیه و سلیقه خود به سراغ شرکت های ارائه دهنده خدمات معماری داخلی در تبریز می روند. در این مقاله ما به بررسی معماری داخلی می ردازیم تا با این مورد بیشتر آشنا شویم. با استودیو معماری 11 همراه باشید.

به همه ی فعالیت ها و اقاداماتی که در مسیر ساخت وساز ، بهینـــه سازی ، مرمت و نگهداری، زیبا سازی و ایمنی هر ساختمانی صورت می گیرد هم می توان عنوان معماری و دکوراسیون را به آن داد.

معماری داخلی به چه معناست؟

معماری داخلی در تبریز طراحـی فضای درون مرز های هر ساختمــانی در شهر تبریز می باشد. پروسه ای که در آن، قسمت داخلی هر ساختمان با توجه به تمام جنبه های انسانی و استفاده از فضا ها، به کمک معماران طراحی می‌ گردد. به تعریف ساده‌ تر، معماری داخلی مجموعه طراحیهای بهتر و مفید تر از محیط و فضا و ماده های مورد استفاده جهت ساخت فیزیک آن می‌ باشد که در اصل بخشی از معماری پایدار هم به حساب می‌رود.

بطور کلی معماری داخلی در تبریز

 • هنر و علم طراحی بنا کردن قسمت داخلی ساختمان به عنوان یک مدرک معماری و مرتبط با کیفیت‌های فیزیکی است.
 • درحالی که معماران سعی در ساخت طراحی کل ساختمان دارند که مرتبط با مسائل سازه‌‎ای و نقشه است، معماران داخلی هدف استفاده و قابل سکونت کردن مکان را طبق معیارهای انسانی دارند.
 • معماری داخلی، توصیف درونی ساختمان و مرتبط با کیفیت‌های فیزیکی است.
 • یک سبک یا روش طراحی است که به ساخت درون ساختمان می‌پردازد.
پروژه ۱۱۰ متری مدرن رشدیه (تبریز)

پروژه ۱۱۰ متری مدرن رشدیه (تبریز): جهت مشاهده این پروژه کلیک کنید.

تفاوت بین معماری داخلی و طراحی داخلی چیست؟

در سالهای گذشته عامل های زیادی موجب سردرگمی در تفاوت بین دو رشته معماری داخلی و طراحی داخلی می شده اند. در این قسمت از مقاله معماری داخلی در تبریز به بررسی و درک تفاوت بین معماری داخلی و طراحی داخلی اقدام می کنیم.

 •  معماری داخلی در تبریز با در نظر داشتن کلیه عنصر های ساختمانی، تعادل میان هنر و علم در طراحی فضای داخلی عمل می کند. با این وجود، یک طراح با فرا گرفتن معماری داخلی نباید خود را معمار داخلی بداند. مگر این که اعتبار حرفه‌ ای از یک بدنه معماری را دارا باشد.
 • طراحی داخلی حرفه‌ ای پیجیده و در عین حال گسترده می باشد. که با در نظر داشتن همه جنبه های برنامه ریزی و طراحی فضا های داخلی در محیط به ساخت می رسد که نقش هر طراح با طراح دیگر خیلی متفاوت می باشد.

اصطلاح “طراحی داخلی” بسیار گسترده مورد استفاده قرار می گیرد و می تواند مشاغلی در سطح مهارت های مختلف را در بر بگیرد. این معمولاً جایی است. که سردرگمی از آنجا نشات می گیرد. با این حال، انواع مهارتها و وظیفه های مختلف برای تمامی رشته ها متداول می باشد و استدلال در باره تفاوت میان معماری داخلی و طراحی داخلی، نه مهم و نه سازنده خواهد بود. در این بین، دکوراسیون داخلی جایگاه خاص تری در تجلی نمودن معماری داخلی در تبریز و طراحی داخلی یک سازه دارد. دکوراتور های داخلی به زیبایی شناسی ساختمان دقت می کنند. آن ها با زاویه های هنری طراحی خیلی بیشتر از علم آن روبه رو می باشند.

زیبایی شناسی ساختمان شامل موارد زیر می شود:

 1. طرح های رنگی،
 2. مبلمان،
 3. کار های هنری و …

دکوراتورهای داخلی هیچگونه نگرانی درباره طراحی ساختاری ساختمان نخواهند داشت و نیازی نیست که به موارد موجود در آئین نامه ساختمان تسلط داشته باشند. طراحان داخلی غالبا از مراحل نخست ساخت درگیر نخواهند شد و باز هم به دانش عمیق از عنصر های فنی همچون CAD و طراحی ساختاری ندارند. با این حال، آن ها می بایست شخصی بسیار هنری بوده و چشم به روند طراحی داخلی و جزئیات زیبایی شناسی داشته باشند.

دگرگونی های معماری داخلی در تبریز

اگرچه ماهیت اصلی و کلــی یک ساختمان به دست اولین معمار آن تعیید می شود، ولی باز سازی و تعمیر آن در درون ساختمان اینگونه نمی باشد و همان گونه که امروزه شاهد هستیم، بسیاری از ساختمانها اگر چه زمان ها پیش از تاریخ ساختشان می گذرد ولی در سال های گوناگون تاریخ بر اساس تغییرات شکل گرفته در جامعه دوباره و دوباره بازسازی می شده اند که نمایان می سازد. یک ساختمان هیچ وقت نمی تواند کامل طراحی شود و تغییر ناپذیر باشد.

در ادامه مطلب معماری داخلی در تبریز می خوانیم که ساختمانی که باز سازی بر روی آن انجام گرفته است ممکن است. از نمای بیرونی دقیقا بدون تغییر همچون قبل بازسازی خود دیده شود. ولی از درون امکان دارد معماری کاملاً متفاوتی در مقایسه به قبل پیدا کند. به همین جهت یک معمار داخلی نه تنها می بایست برروی موقعیت ساختمان دقت نماید، بلکه بر روی دید های مختلف فیزیکی، اجتماعی و سیاسی آن هم حساسیت نشان دهد. در صورتی که اســکلت ساختمان مستحکم و ایده معمار اولیه آن مناسب باشد. طی سلسله تغییر های ایمنی داخلی آن، ساختمان دچار بحران و مشکل نمی گردد.

ارتباط تاریخ با معماری داخلی در تبریز

تغییر های الگوی خانه در تبریز، برخلاف خیلی از شهر های کشور ایران، دارای حرکت و روندی معین و قابل بررسی و تحلیل می باشد. علت این امر مصادف شدن ورود فکر ها و اندیشه های معماری غرب با اهمیت پیدا کردن شهر نشینی و ساخت و ساز های بسیار در این دوره های مختلف پهلوی و قاجار می باشد. با دقت به موقعیت با ارزش و با اهمیت شهر تبریز و رفت و آمد بازرگان ها و شخصیت های مهم حکومتی از کشور های دیگر. مفهوم ها و رویکرد های فرهنگی هم با سرعت بیشتری در این شهر نفوذ یافت. بنابراین پروسه تغییرات افکار و به تبع آن الگو های رایج معماری را در شهر تبریز می توان به خوبی در دورۀ قاجار و پهلوی پیگیری نمود.

درباره استودیو معماری 11

مجموعه استودیو ۱۱ از گروه های معماری با تجربه و معتبر معماری داخلی در تبریز می باشد. این مجموعه برای طراحی و اجرای محیطی کاربردی و لوکس از متریال های روز دنیا و سبک های معماری جدید استفاده می‌ کند. تا بدین روش فضای منزل و محیط کار شما در کنار لوکس بودن کاربردی هم باشد.

راه های تماس با استودیو معماری 11

 • تماس با ما 

 • شماره مشاوران استودیو معماری 11 جهت مشاوره معماری داخلی در تبریز : ۰۹۱۲۹۵۲۷۵۹۶ – ۰۹۱۴۴۷۲۷۳۷۹

 

برچسب ها: بدون برچسب

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *