طراحی اجرا و ساخت ویلا

طراحی اجرا و ساخت ویلا

طراحی ویلای مدرن

دوری از طبیعت ممکن است یکی از نیاز های لازم زندگی این روز های هر کسی که در شهر ها و مناطق صنعتی می کند، باشد. شهرک‌ های ویلایی و باغ‌ های سرسبز اطراف، گزینه خیلی مناسبی جهت تجربه یک زندگی آرام و خارج از محیط شهری است. در سبک طراحی ویلا مدرن و لاکچری، سعی می‌ شود با به وجود آوردن حجمی‌ یکپارچه و منسجم ضمن گستردگی نما در چند جهت، در داخل بنا نیز فضا ی یکدست، دلباز و بزرگ به نظر برسد. در این مقاله از گروه معماری استودیو 11 به بررسی طراحی و ساخت ویلا مدرن می پردازیم.

با به کار بستن فرورفتگی در پوسته ویلا، در کنار این که از یک نمای دو بعدی ی نماد سه بعدی به وجود می آید، موجب ایجاد سایه اندازی در نما گشته و خصوصا از فرورفتگی در محل بازشو ها از تابش مستقیم نور خورشید پیشگیری خواهد نمود. هیچ موردی به جز اصول زیبایی شناسی بصری همچون تعادل، ایستایی، توازن، تناسب، ترکیب رنگ‌ های چشم نواز در ویلایی مدرن نخواهید یافت.

طراحی و ساخت ویلا مدرن

طراحی ویلا

طراحی و ساخت ویلا مدرن می بایست زیبا، چشم نواز و کاربردی باشد. همچنین نیاز است تمامی انتظار های شما را همچون موارد زیر را برآورده سازد.

 1. خاص بودن،
 2. لوکس بودن،
 3. زیبایی،
 4. عملکرد،
 5. ارزش افزوده برای سرمایه شما،
 6. استحکام و مقاومت، 
 7. اهداف از ساخت ویلا.

در اصل تمام معماری نیاز است در چنین پروژه کوچکی قابل دیدن باشد.

از این رو در کار طراحی ویلا نیاز می شود تا مواردی چون سلیقه، هدف ها، میزان بودجه و محل ساخت پروژه را به شکل صحیح تحلیل کرده و بشناسیم و آن ها را با اصول علمی معماری منطبق سازیم.

نقش استودیو معماری 11 در پروسه طراحی و ساخت ویلا مدرن

قصد ما این است ه الگو های سنتی حاکم بر بازار ساخت ویلا را تغییر داده و به وسیله روش های علمی، کیفیت ساخت را بهبود، هزینه ها را کمتر و زیبایی و ذوق هنری را در ویلا ها بیشتر کنیم. مجموعه استودیو11 از متخصصان و معماران با تجربه در قسمت های زیر بهره می برد:

 1. طراحی معماری،
 2. طراحی سازه،
 3. طراحی محوطه،
 4. مدیریت پروژه،
 5. گروه پیمانکاری و
 6. ساخت ویلا
پروژه ویلایی مدرن صوفیان

پروژه ویلایی مدرن صوفیان: جهت مشاهده این پروژه جذاب کلیک کنید.

این متخصصان تمامی دانش و تجربیات خود را در خدمت شما قرار خواهند داد. در همه مراحل طراحی و ساخت ویلا مدرن، کلیه سوال ها، ابهام ها و مشکلات شما را بر طرف خواهیم نمود. همه پیگیری های مورد نیاز را متخصصان ما بر عهده خواهند داشت و به بهترین روش ممکن هماهنگی های لازم با شما به عمل خواهد آمد و شما با خیالی راحت می توانید به فعالیت های خود بپردازید.

اصول طراحی ویلا

 •  اهمیت بودجه شما برای ساخت ویلا

طراحی و ساخت ویلا مدرن بر اساس بودجه شما از اهمیت بالایی بر خوردار است. چراکه عدم توجه به آن می تواند منجر به تحمیل هزینه های فراتر از انتظارتان شود.این امر می تواند روند و سرعت ساخت را تحت تاثیر خود قرار دهد و مغایر با اهدافتان باشد. پس بسیار ضروری است تا در ابتدا و پیش از طراحی به خوبی در این باره بحث و گفتگو شود.

 • سلیقه مشتری در طراحی و ساخت ویلا مدرن

سلیقه بیشتر در مورد جنبه های زیبایی شناسی و عملکرد ها به کار می رود. برای مثال شما کلیات ظاهری ویلا شخصی تان را برای ما بازگو می کنید و این کار ما است تا نزدیک سبک معماری به سلیقه تان را شناسایی کنیم و تصویر کلی ای که در ذهن خود دارید را با اصول طراحی اجرا و ساخت ویلامنطبق کرده و تصویری با جزییات هرچه بیشتر به شما ارائه کنیم.

طراحی و ساخت ویلا مدرن

برخی از ویژگی های طراحی و ساخت ویلا مدرن

 • صداقت
 • شادابی و طراوت در فضاهای داخلی
 • تعلق به آینده
 • پتانسیل اقتصادی تر بودن
 • فاقد تاریخ مصرف
 • تکنولوژی محور

طراحی و ساخت ویلا مدرن

تفاوت ویلا کلاسیک با ویلا مدرن

تفاوت های یک ویلای مدرن و ویلای کلاسیک زیاد است. می تواند مورد های گوناگونی را نام برد. طراحی و ساخت ویلا مدرن از آن جهت اقتصادی تر هستند. که از موادی با قیمت مناسب تری نظیر سنگ، چوب، شیشه، فلز و مواردی نیر اینها استفاده می گردد. در حالی که به منظور ساخت ویلا های سبک کلاسیک و به علاوه بنا های کلاسیک نیاز است از سنگ های لوکس و گران قیمت استفاده نمائید.

فراموش نفرمائید که استفاده کردن سنگ های لوکس و گران قیمت هم به حرفه مشخصی نیاز دارد که قادر است هزینه های ساخت ویلا را بیشتر کند. سازندگان و معمار های با تکنیک های ویژه برجستگی ها و نقش های خیلی زیبایی به کمک سنگ ها به وکود می آورند و به اندازه زیادی از سنگ ها در ساخت ویلا های کلاسیک استفاده می نمایند.

برای درک تفاوت بین ویلا کلاسیک و مدرن بهتر است به شکل معماری دو ویلای مدرن و کلاسیک توجه نمائید، دون شک خیلی راحت می توانید فرق های های اساسی بین این دو را درک کنید. در ویلا های کلاسیک، شکل های منحنی به گستردگی دیده می شوند و برعکس ویلا های مدرن که غالبا از مصالح و طرح های گوشه دار و غیر منحنی در آن ها به کار می رود، توجه بسیاری به تقارن و همگرایی می گردد.

همان گونه که می بینید در ساخت ویلاهای مدرن، بخش قابل توجهی از ساختمان را پنجره های مربعی یا مستطیلی در بر می گیرند. در صورتی که ویلا های سبک کلاسیک در منطقه شمال کشور را ماشاهده کرده باشید، برجستگی های شایع، ستون های بلند و پنجره های کشیده شده تا سقف، نمای تجملی و باقی ویژگی های لوکس آن به خوبی عیان می باشد. بر عکس آن ویلای مدرن نیز به دلیل تجمل گرایی اندکی که دارند، با هزینه های مناسب تری به ساخت می رسد و در آخر هم با قیمت مناسب تری به فروش می رود.

تفاوت ویلا کلاسیک با ویلا مدرن از نظر طراحی داخلی

در رابطه با تفاوت دکوراسیون داخلی ویلای کلاسیک و طراحی و ساخت ویلا مدرن همچون تمامی بخش ها در ویلا های کلاسیک، طراحی دکوراسیون به شکل لوکس و بسیار مجلل انجام می گیرد. در دکوراسیون طراحی و ساخت ویلا مدرن از کنار هم قرار دادن رنگ ها به هدف زیبا نشان دادن آن استفاده ننمائید. به این علت که دارای چیدمان به سبک مینیمال می باشد. همچنین در دکوراسیون داخلی ویلای کلاسیک نقش و نگار های سنتی بیشتر استفاده می گردد. یک نکته بسیار با اهمیت درباره ویلا های کلاسیک وجود دارد، که برای پیاده سازی طرح های خود به متراژ بالایی نیاز می باشد. برای نمونه، متراژ های پایین تر از 100 متر برای اجرای طرح یک ویلای لوکس خیلی مناسب نمی باشد. ولی در طراحی و ساخت ویلا مدرن اینگونه نیست.

برچسب ها: بدون برچسب

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *